12 seçim kaybeden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Bizim kitabımızda umutsuzluk yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , Şişli’de CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından organize edilen üye katılım töreninde konuştu.

Topluma hizmet etmek kadar değerli bir şey olmadığını belirten Kılıçdaroğlu,

“Ama bizim bir kusurumuz var. Onu da açık yüreklilikle ifade edeyim. Biz bunları geniş kitlelere aktaramadık. Yeteri kadar söyleyemedik; yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık. Kendi derdimizi anlatmak değil, onun derdini yeteri kadar dinlemedik. Onların sorunlarını nasıl çözeceğimizi onlara yeteri kadar anlatamadık. Dolayısıyla, bizim böyle tarihi bir görevimiz var. Çalınmadık kapıyı çalmak zorundayız. Derdi olan insanın derdini dinlemek zorundayız. Onun derdine ürettiğimiz çözümleri ona aktarmak zorundayız. Böyle bir tarihi görevimiz var. O nedenle gençlerin, kadınların, hepimizin ortak görevi Türkiye’nin yaşadığı sorunları bir şekliyle çözmektir.”

ifadelerini kullandı.

‘Kitabımızda umutsuzluk yok’

12 seçim kaybeden ve yerel seçimler için çalışmalara başlayan Kılıçdaroğlu, umutsuz olmadıklarını belirterek şunları söyledi:

“Sakın umutsuzluğa kapılmayın bizim kitabımızda umutsuzluk yoktur. Tam tersine biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kendi bölgesinin en güçlü devleti olabileceğine inanan bir partiyiz. Coğrafyamız buna hazır, siyaset kurumu hazır değil. Coğrafyamız hazır, siyaset kurumu bizim istediğimiz projeleri henüz üretmiş değil. Biz CHP olarak toplanan vergileri yerli yerinde kullandığımızda, parayı nereye ve niçin harcadığımızın hesabını milletimize verdiğimizde, milletimiz de harcadığımız parayı ‘Evet şuraya harcamışsınız, şu kadar harcamışsınız’  dediğinde ve onunla da gurur duyduğumuzda ülkeyi hızla büyütmüş ve kalkındırmış oluruz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x