DEVA Partisi’nin Onaylı Spotify Hesabının Kapağında AK Parti Logosunun Yer Alması Gündem Oldu

DEVA Partisi’nin seçim şarkılarının yer aldığı dijital müzik uygulaması Spotify hesabının siber saldırıya uğradığı iddia edildi. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’ne ait Spotify hesabının kapağında AK Parti’nin logosunun yer alması sosyal medyada infial yarattı.

Ali Babacan’ın genel başlanlığını yürüttüğü DEVA Partisi’ne ait seçim şarkılarının bulunduğu Spotify hesabının hacklendiği haberleri gündem oldu.

DEVA Partisi’nin logosu kaldırılarak yerine AK Parti logosunun konulması sosyal medyada gündem yarattı.

DEVA Partisi yetkilileri bu durumun düzeltilmesi için harekete geçti. Spotify yetkilileriyle iletişime geçen yetkililer mevcut durumun düzeltilmesi için başvuruda bulundu.

DEVA’lı yetkililer, “Sahte belge ve mail ile ikinci sahiplik almışlar, değiştiremiyoruz. Biz de evrakları ilettik geri bize devredilmesini bekliyoruz” şeklinde bilgi verdi.

DEVA yöneticileri, İsveç merkezli müzik şirketi olan Spotify ile görüşmeleri sürerken, sorununun pazar gününden beri devam ettiğini belirtti.

DEVA Partisi yetkilileri, “Sahte belge ve mail ile ikinci sahiplik almışlar, değiştiremiyoruz. Biz de evrakları ilettik geri bize devredilmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

DEVA Partisi resmi hesaplarından ”Kamuoyuna saygıyla duyurulur” notuyla konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Tabi bu yaşanan olaya sosyal medya kullanıcıları da tepkisiz kalamadı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x