Son Dakika: Numan Kurtulmuş anketlerdeki son durumu açıkladı!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi programında soruları yanıtladı.

Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

14 MAYIS SEÇİMLERİNE DOĞRU

Türkiye kendi gündeminin üstünde olan konuları başarıyla gerçekleştirdi. Alt yapı tamamlandı, dış politikada gücü sesli hala geldi. Yurdumuz baştan aşağı alt yapı çalışmalarını tamamladı. Türkiye’ye 20 yılda kazanılan başarımlarla öz güvenle yeni bir yüzyıla girdi. Türkiye Yüzyılı…

14 Mayıs’ta inşallah milletimiz Türkiye Yüzyılının önünü açacaktır.

Bir buçuk yıldır süren bir strateji var. AK Parti her zaman sahada olan bir partidir. Türkiye Yüzyılının ne olduğunu Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuyla paylaşacak. 

Deprem anından itibaren 7/24 aktif çalışan teşkilatlarımız sahada.

MİTİNGLER YAPILACAK MI?

Mitingler yapılacak, etkili ve gürültüsüz bir kampanya olacak. 

EMEKLİ MAAŞI 7500 TL

Bizim hep baştan beri söylediğimiz bir şey. Milletin masasında olup da AK Parti’nin masasında olmayan bir şey yok. Bunlardan biri EYT’ydi. Emekli maaşları konusunda da böyle bir çağrı var. Zaruretti, insani bir durumdu. Hayırlı olsun. Bu tür şeyler düzenlemeler için çok az bir vaktimiz vardı. Bu yüzden milletin masasında ne varsa ıskalamadan ele almaya çalışıyoruz.

AK PARTİ SEÇİM BEYANNAMESİNDE NELER VAR? 

Ayrı ana başlıklar altında düzenlenmişti ama maalesef, kamunun da bundan sonraki meselesi deprem bölge olacak. Bilim odaklı ulusal risk planı için çalışıyoruz.

İstanbul’la ilgili bir plan yapıyoruz. Bunlar da seçim beyannamesinde yer alacak. Tüm şehirlerimiz için de bu risk planını yapıyoruz. 

Türkiye’nin her bölgesinde kentsel dönüşüm yapacağız.

YENİDEN REFAH PARTİSİ CUMHUR İTTİFAKI’NDA

Yeniden Refah’ın İttifaka katılması sürpriz değildir. Eşyanın tabiatına uygun olan gerçekleşmiştir. Hayırlı olsun, ben bunun Cumhur İttifakı’na büyük bir sinerji kazandıracağına inanıyorum.

Mutabakat metni bu hassasiyetlerin en azından bir kısmının kaleme alınmış halidir. 

3 DÖNEM KURALI VE BAKANLARIN MİLLETVEKİLİ OLMASI

Bu seçim çok kritik. Her seçimde belli oranda değişim ve yenilenme AK Parti’nin özelliğidir. 3 dönem kuralı Cumhurbaşkanımızın elini rahatlatmasının yanında partiye bir yenilenme ve değişim katacak. 

Bakan arkadaşlarımızın önemli bir kısmı siyasetten gelmeyen arkadaşlarımız. Siyasette büyük bir mesafe aldılar. Büyük bir liderin yanındaydılar. Çok ciddi bir şekilde tecrübe kazanacak ve millete etkisi ve faydası olacak. Aday olun olmayın her seçim kampanyası üniversite gibidir.

AK Parti ve Cumhur İttifakı güçlü bir şekilde Meclis’te yer alacaktır. 

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI NASIL BELİRLENECEK?

Aday adayı olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu yer belirtmek ve ben talibim demektir. Bunu çok önemli buluyoruz.

Bu millet siyasetten uzaklaşmaz. Bu milletin en önemli özelliği demokrasiye sahip çıkmasıdır. Siyaset dışında siyaseti belirleyen bir güç merkezi yoktur. 

İTTİFAK ÇATISI GENİŞLEYECEK Mİ?

Cuma günü bitti, artık kendi logosuyla Cumhur İttifakı’na hiçbir parti katılamaz. Cumhur İttifaklı ilkeler üzerinde konuşulmuş ve durulmuş bir ittifaktır. Bundan sonrada bu ilkeler üzerinde birleşecek tüm partilere kapımız açıktır. Ortak anlayış içinde bütünleşmek isteyen herkese kapımız açıktır. 

Türkiye’nin bu yeni merkezinde yer almak isteyen tüm partilere kapımız açıktır. 

ABD BU SEÇİMLERİN İÇİNDE Mİ?

(Joe Biden’ın açıklamaları) ABD’de olsun AB’de olsun, bazı siyaset çerçevelerinin Erdoğan karşıtı bir tutumda olduğu aşikar. 

Bu millet bunu görüyor. Yol ayrımının da abartılı bir ifade olmadığını görüyor. 

SAHA GÖZLEMİ, ANKETLER

Şahsi görüşümüz başka, objektifliğimizden taviz vermeyiz. Türkiye’nin en zor seçimi.

Terörle mücadelede hangi kavramlar üzerinden mücadele edecekler, hiçbiri ortada yok. Neyi nasıl yönetecekleri belli olmayan bir yapı var. 

Yaptığımız son anketlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın önde olduğu görülüyor. Partimiz de önce Sayın Cumhurbaşkanımız da öndedir.

Güçlü demokrasinin göstergelerinden biri de katılım oranıdır. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir