Analist Altın Fiyatının 2030 Yılına Kadarki Yol Haritasını Çıkardı!

Fed’in faiz artırımı sona erdi. Piyasa analisti AG Thorson’a göre, altın tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmaya hazırlanıyor. Dolar Ocak ayına doğru toparlanırken metallerin ve madencilerin kısa süreliğine geri çekilmesi muhtemel. Olasılıklar hala 2024’te, muhtemelen ikinci çeyrekte başlayacak bir resesyondan yana. Analist piyasanın bir resmini çekiyor ve altının bundan sonraki olası rotasını çiziyor.

Kalıcı Fed duraklaması ve piyasa görünümü

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Federal Reserve son toplantısında faizleri sabit bıraktı. Daha da önemlisi, faiz artırım kampanyasının sona erdiğini teyit etti. Bir sonraki mantıklı adım faiz indirimleri olacak. Son nokta grafiğine göre, Fed’in önümüzdeki yıl üç faiz indirimi yapması muhtemel. Bu doğrultuda beklentiler, Fed’in faizleri 2024 sonuna kadar %4,60’a düşürmesi yönünde.

İşte Hussman Strategic Advisors’tan harika bir grafik: “Aşağıdaki grafik, S&P 500’ün 40 haftalık ortalamasının en az %7 üzerinde ve şu anda olduğu gibi 10 haftalık ortalamasının en az %4,5 üzerinde olduğu önceki örnekleri gösteriyor.

Aptal Para Güveni ve Öncü Ekonomik Göstergeler

Bireysel traderlar yine iş başında. Aptal Para Güveni son 25 yılın en yüksek 3. değerine yükseldi. Çok yüksek Güven genellikle, duyarlılık sıfırlanana kadar en iyi ihtimalle mütevazı kazançlardan önce gelir.

LEI’ler 20 ay boyunca düşüş göstererek 2009’dan bu yana en uzun kayıp serisini yaşadı. Resesyon olmaksızın en uzun negatif seri Ocak 2008’de on ay sürmüştü. Ardından Büyük Durgunluk başladı. Bir resesyondan kaçınacağımıza ve LEI’lerin ekonomi kırılmadan normale döneceğine inanmakta zorlanıyorum.

Altın fiyatı için büyük resim

12 yıllık bir konsolidasyonun ardından altın treni 2005 yılında istasyondan ayrıldı. Böylece, 6 yıl süren nefes kesici bir boğa koşusuyla daha önce düşünülemeyen en yüksek seviyelere çıktı. Bugün, altın neredeyse aynı kurulumda. Bu yüzden, 2.100 doların üzerinde bir kırılma, altın treninin bir kez daha istasyondan ayrıldığını doğrulayacak. İlk durak muhtemelen 3.250 dolar, ardından 4.750 dolar ve son olarak 2029 sonu ile 2030 başında 9.450 dolar civarında olacak. Bunlar, önceki boğa koşusuna dayanan tahminler.

Bu arada, boğa piyasası sona ererken, parabolik bir patlama tepesi bekliyorum. Bu, altın fiyatlarının sadece bir ya da iki ay içinde ikiye katlanmasıyla gerçekleşir. Ayrıca, agresif satışa başlamak için benim sinyalim olacaktır.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x