Milli atletler Göre Harabeleri’nde antrenman yapıyor

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Takımı’nda yer alan ve farklı kategorilerde Türkiye ve Avrupa’daki yarışlarda madalya sahibi olan yıldız sporcular, rutin kros antrenmanları için Göre Harabeleri’ni tercih ediyor.

Atletizm Milli Takım Antrenörü Hakan Köstekçi, sporcuların beden dayanıklılığını artırmak amacıyla bu arazilerde antrenman yaptıklarını söyledi.

Köstekçi, “Sporcularımız 2024 yılında yapılacak Avrupa Atletizm Şampiyonası’na katılacak. Hazırlık sezonunda sporculara dayanıklılık yüklememiz gerekiyor. Kros antrenmanları için doğal alanlar ve vadiler çok katkı sağlıyor. Tepelik alanlar antrenmanlarımız için elverişli. Bize inişli çıkışlı araziler lazım. Fiziksel anlamda çok artıları oluyor. Bize daha çok dayanıklılık ve kuvvet katıyor” dedi.

Sporculardan Batuhan Ergöz, atletizmde başarılı olabilmek için farklı arazilerde çalışmanın önemli olduğunu belirterek, “Farklı arazilerde çalışmamız bizi güçlendiriyor. Her gün böyle koşuyoruz, ilerdeki süreçte pistte devam edeceğiz.” diye konuştu.

Duran Sütveren ise “Farklı arazilerde koşuyoruz. Hem keyif alıyoruz hem ortam doğal, bence şanslıyız” ifadelerini kullandı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x