Nubia Z60 Ultra’nın gizli kamerayla geliyor

Nubia’nın yeni Z60 Ultra modeli, 19 Aralık’ta piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Nubia, telefonun ana özelliklerini gösteren tanıtım videolarıyla bu cihaza olan heyecanı artırıyor. Bugün ise şirket, telefonun ekran altı kamera teknolojisini gösteren yeni bir tanıtım videosu paylaştı.

Önceki modeli gibi Z60 Ultra da, ekran altı kamera özelliğine devam ediyor ve böylece cihazın ekranının daha sürükleyici bir deneyim sunması için çentiği neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor.

Videonun gösterdiği üzere telefon, önceki modelin kare tasarımını koruyor. Ancak asıl dikkat çekici özellik, ZTE’nin beşinci nesil ekran altı teknolojisi. Bu teknoloji, ön kamerayı telefonun ekranının altına ustaca yerleştirerek, çıplak gözle neredeyse görünmez hale getiriyor.

Nubia Z60 Ultra’nın gizli kamerayla geliyor

Nubia, Z60 Ultra’da BOE’nin gelişmiş ekran malzemelerini ve teknolojisini kullanacağını da doğruladı. Z60 Ultra, mavi elmas piksel düzenlemesi bulunan BOE’nin Q9+ luminesan malzemesiyle donatılarak 2.8µm ultra büyük piksel boyutu ve 400 PPI piksel yoğunluğu sunuyor.

Ayrıca, renk optimizasyonu için özel bir UDC Ultra bağımsız ekran çipi bulunuyor ve telefon 2160Hz PWM karartma desteğine de sahip. Söylentilere göre Z60 Ultra, 1.5k çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.8 inçlik bir OLED ekrana sahip olacak.

Benzer şekilde, akıllı telefon 18mm odak uzaklığına sahip 50MP birincil lens ile başlayan üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Bunun yanı sıra, 35mm odak uzaklığına sahip başka bir 50MP lens ve 85mm odak uzaklığına sahip 64MP periskop telefoto lens bulunacak. Üç kamera da optik görüntü sabitleme (OIS) desteğine sahip olacak.

Dahası, Nubia Z60 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatılacağı doğrulandı. Cihazın, 16 GB’a kadar LPDDR5x RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama alanı ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Batarya kapasitesinin 6000mAh ile 80W hızlı şarj desteği sunması öngörülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x