Orada kimse var mı? Steam’deki Redfall oyuncu sayısı, bazen tam bir takım kurmaya bile yetmiyor

Vampir avlama odaklı co-op nişancı oyunu Redfall’a olan ilgi o kadar azaldı ki, oyunun eş zamanlı Steam oyuncu sayısı düzenli olarak tek haneli rakamlara düşüyor. Zaman zaman oyuncu sayısı o kadar azalıyor ki, dört kişilik bir co-op takımını dolduracak kadar bile oyuncu bulunmuyor.

Dahası, Redfall 22 Eylül’den bu yana her gün bir şekilde tek oyunculu sayıya düşmüş gibi görünüyor. Bu rakamlar korkunç bir tablo çizse de Xbox Game Pass’teki veya Xbox Series X|S konsollarındaki oyuncuları hesaba katmadıklarını belirtmek gerekir.

Arkane Austin’in son oyunu hayranlar ve eleştirmenler tarafından kötü karşılandı. Xbox başkanı Phil Spencer bile Redfall’un kendisini hayal kırıklığına uğrattığını açıkça ifade etti. İddialara göre Redfall’un geliştiricileri bile gizliden gizliye Microsoft’un oyunu iptal etmesini umuyordu.

Tüm bunlara rağmen, Bethesda Softworks’ün yayıncılık başkanı Pete Hines, Redfall’dan vazgeçmeyeceklerine dair söz verdi ve iyi bir oyun olmasını sağlayacaklarını söyledi.

Yine Bethesda tarafından yayınlanan Fallout 76 da benzer şekilde sarsıntılı bir lansman geçirdikten sonra kendine özgü kimliğini ve cazibesini geliştirerek dengesini sağlamıştı. Bununla birlikte, Fallout 76 piyasaya sürüldüğünde sorunlarla dolu olsa da en düşük seviyesinde bile binlerce oyuncuya sahipti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x