Rahip Munther: Biz Filistinliler iyileşeceğiz yükseleceğiz

Rahip Dr. Munther Isaac, Beytüllahim’deki Lutheran Noel Kilisesi’nde canlı yayınlanan bir ibadet oturumunda İsrail’in devam eden Gazze bombardımanında suç ortaklarını eleştiren bir Noel mesajı verdi.

“Gazze bugün dünya için ahlaki bir sınavdır. Gazze 7 Ekim’den önce de cehennem gibiydi. Eğer orada olanlardan dolayı kahrolmuyorsanız insanlığınızı kaybetmişsiniz demektir” diyen Rahip Munther İshak, sözlerine şöyle devam etti:

“SOYKIRIMDAN SONRA ÖZRÜNÜZÜ KABUL ETMEYECEĞİZ”

“Eğer Hıristiyanlar Gazze’deki soykırımdan ve bu dehşeti haklı çıkarmak için İncil’in kullanılmasından dolayı üzgün değilse, o zaman Hıristiyan inancınızda ve Hıristiyanlar olarak mesajımızın güvenilirliğinde gerçek bir sorun var demektir.

Bu soykırımı kınamayı reddediyorsanız bu sizin hatanızdır, gönüllü olarak kabul ettiğiniz ruhunuzun karanlığıdır. Bazı kiliseler ateşkes çağrısı bile yapmadı. Biz Filistinliler ayağa kalkacağız, başımıza gelenler çok zor ve eşi benzeri görülmemiş olsa da aşacağız. Bu yıkımdan kurtulacağız. Peki bu soykırımın suç ortakları olan sizler, bundan kurtulabilecek misiniz?

Soykırımdan sonra özrünüzü kabul etmeyeceğiz. Aynaya bakıp kendinize şunu sormanızı istiyorum: “Gazze’de soykırım yapılırken ben ne yaptım?”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x