Türkan Şoray Cengiz Aytmatov’un ailesini ziyaret etti

Ünlü Kırgız yazar Cengiz Aytmatov’un  ”Kırmızı Eşarp” adlı romanından sinemaya uyarlanan “Selvi Boylum Al Yazmalım” filminin başrol oyuncusu Türkan Şoray,  Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürü Erkin Yılmaz ile birlikte, Aytmatov’un evini ziyaret etti.

Merhum Cengiz Aytmatov’un ablası Roza Aytmatova, yazarın oğulları Askar Aytmatov ve Eldar Aytmatov ile eşi Sabira Aytmatova, Türk misafirlere ikramlarda bulundu.

Şoray, fotoğrafının yer aldığı sinema afişi ile Cengiz Aytmatov tablosunun önünde, aileyle hatıra fotoğrafı çektirdi ve anılarını paylaştı.

Aytmatov ailesi, konuk sanatçıyla gurur duyduklarını ve kendisine hayran olduklarını dile getirdi.

Şoray,  “Bugün çok mutluyum. Cengiz Aytmatov’un ruhu sanki burada. Buraya ziyaretim, torunlarıyla kucaklaşmam, çok güzel duygular bunlar.” dedi.

Roza Aytmatova, bugün kendilerini Türk dünyasının büyük sanatçısı Türkan Şoray’ın ziyarete geldiğini belirterek, “Bu bizim için şeref ve gurur verici. Çünkü kendileri Cengiz’in filmlerinde rol aldı. Bu güzel ve yetenekli kadınla ilgili çok güzel anılarım var.” diye konuştu.

Eldar Aytmatov, Türkay Şoray’a, babasının “Kızıl Elma” hikayesinden esinlenerek yaptığı tabloyu hediye etti. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x