Yeni iPad Mini büyük bir süprizle gelecek, Apple’ın sırrı ortaya çıktı

Apple, iPad Air serisinde önemli bir yeniliğe gitmeye hazırlanıyor. Şirketin, 10.9 inçlik mevcut LCD ekranlı iPad Air modelini güncelleyerek 12.9 inçlik yeni bir iPad Air versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlandığı konuşuluyor. Bu yeni modelin, Mini-LED ekran teknolojisine sahip olacağı ve bu sayede hem daha parlak HDR içeriği sunacağı hem de daha derin siyahlar ve gelişmiş kontrast ile kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşıyacağı belirtiliyor. Ayrıca bu teknoloji sayesinde cihazın daha az enerji tüketerek pil ömrünü uzatması bekleniyor.

Mini-LED teknolojisi, Apple’ın en üst düzey cihazları olan 12.9 inçlik iPad Pro modellerinde ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarlarında da kullanılıyor. Yeni iPad Air’in, mevcut iPad Pro modelleriyle benzer özelliklere sahip olacağı düşünülüyor. Özellikle 2732 x 2048 çözünürlük, tam dizi yerel karartma bölgelerine sahip bir 2D arka aydınlatma sistemi, ProMotion uyarlanabilir yenileme hızı teknolojisi ve HDR içerik için 1600 nit’e kadar ulaşan zirve parlaklık değeri gibi özelliklerle donatılması bekleniyor.

Yeni iPad Mini büyük bir süprizle gelecek, Apple’ın sırrı ortaya çıktı

Diğer yandan, Apple‘ın yeni nesil OLED ekran teknolojisini bir sonraki iPad Pro modeline sakladığı söyleniyor. Bu yeni iPad Pro modellerinin M3 yonga setiyle güçlendirilmiş olması ve yeni bir Apple Kalem 3 ile birlikte gelmesi de gündemde. Şirketin, bu yeni tabletleri Mayıs ayının ikinci haftasında basına özel bir etkinlik düzenlemeden sessizce piyasaya sürmeyi planladığı iddia ediliyor.

Bu gelişmelerin yanı sıra, Apple geçtiğimiz günlerde Çin’de aynı boyutta fakat IPS panelle donatılmış 260Hz ekran tazeleme hızına sahip bir monitörü piyasaya sürdü. Bu yeni ürünlerle birlikte Apple, teknoloji alanındaki yeniliklerine devam ederek hem profesyonel hem de günlük kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x