Yeşim Salkım, Dilan Polat Hakkında Sürekli Paylaşım Yapanlara Ateş Püskürdü: Şöhret Olmak İçin Konuşuyorsunuz!

Kara para aklamak ve vergi kaçırmak suçlarından Dilan Polat, Engin Polat ve ailesi gözaltına alınmıştı. Olayla ilgili son gelişmeye göre Polat çifti soruşturma sonunda tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Türkiye’nin uzunca bir süre gündeminden düşmeyecek bu konu hakkında oyuncu Yeşim Salkım kendi isyanını paylaştı. Detaylar içerikte!

Dilan-Engin Polat çifti ve yakın akrabaları geçtiğimiz gün İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınmıştı.

İkiliye yöneltilen suçlar arasında kara para aklama, vergide usulsüzlük ve futbol müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi kanununa muhalefet yer alıyor.

Aylardır tüm zenginliklerini Türk halkının gözüne gözüne sokan çiftin gözaltına alınmasının sebebi ise kaçma hazırlığı içinde olduklarına yönelik tespitlerdi.

Dilan Polat ve eşi bir süre daha ülke gündeminden düşmeyecek gibi gözüküyor. Zira kendilerine yöneltilen suçlar arasında “suç işlemek için örgüt kurma suçu” da bulunmakta.

Ancak Mali Suçlar Araştırma Kurulu (MASAK) henüz incelemelerini bitirmedikleri için konuyla ilgili bilgiler kesinleşmiş değil. Çift en son tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Dilan Polat önümüzdeki günlerde ülkenin gündeminde olacak dedik ama bundan rahatsız olanlar da yok değil. Geçtiğimiz gün oyuncu Yeşim Salkım sosyal medya hesabından Dilan Polat olayları hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Yeşim Salkım, uzun süredir Dilan Polat yayınları yapanlara bir video paylaşarak seslendi.

Salkım, “Türk polis teşkilatının, savcıların ve gazetecilerin yapacağı işi kendileri yapmaya çalışıyor. Artık bırakın gerçek gazeteciler işini yapsın, herkes Dilan Polat hakkında ünlü olmak için konuşmasın” dedi.

Salkım videosunda, “Depremde can veren insanların haklarını da bu şekilde arıyor musunuz? Hiç müteahhitleri dile getiriyor musunuz? Hayır getirmiyorsunuz” dedi.

Salkım’ın isyanı dikkat çekti: “Orada magazin var!”

‘Dilan Polat tarafında magazin var, dedikodu var, nasıl gündem olabilirim var. Ama 6 Şubat depremlerinde bu yok, sadece acı ve adalet arayışı var. Çünkü depremmiş, afetmiş bunlar hakkında konuşmak size ün, şöhret getirmez. Gerçekten adalet arayışında değilsiniz!’ ifadelerini kullandı.

Siz Yeşim Salkım’ın isyanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Buyrun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x